Kuchnia zaliczana jest do takich miejsc w przestrzeni domowej, w których się relaksuje przy pichceniu, smażeniu i gotowaniu, ale i celebruje wspólne chwile podczas rodzinnego spożywania posiłków. Jest miejscem dowodzenia – szczególnie w znaczeniu dowodzenia kulinarnego. A żeby dobrze się w niej czuć, warto postawić na wprowadzenie do jej wnętrza klimatu, o którym marzymy i który przypada nam najbardziej do gustu. Mowa o stylu retro, tak uwielbianym przez wielu. Jak prezentować się będzie kuchnia w takiej odsłonie?

Meble antyczne w stylu babcinego kredensu z duszą czy sprzętów AGD stylizowanych na minione dość dawno lata 60.- czy 70.-te to już duży wyznacznik stylu. W strefie zmywania również zastosować można rozwiązania stylizowane na minione czasy – mowa o montażu chociażby ceramicznego zlewozmywaka.

W kuchni w stylu retro z pewnością dominować będą dodatki i meble powstałe z wykorzystaniem ceramiki i mosiądzu. Dekoracyjne akcenty obecne nie tylko na kuchennych sprzętach, ale i na meblach, budować będą ogólny, ciekawy bardzo i nieszablonowy klimat kuchennego wnętrza.

Ale urządzając kuchnię warto pamiętać nie tylko o jej walorach wizualnych czy estetycznych, ale również, a może przede wszystkim – o jej maksymalnej funkcjonalności. Bez wdrożenia odpowiednich rozwiązań nie będzie można będzie mówić o pełnym sukcesie. Jako dodatki kuchenne wybierzmy więc materiały naturalne, równie stylowe dodatki i szpargały które sprawią, że w naszej kuchni na stałe zagości klimat retro o którym marzyliśmy.