Spokojna, wyjątkowo sielska okolica i świeże powietrze. Tak wyobrażamy sobie wnętrze domku za miastem. A jeśli już o tym domku mowa – zwróćmy uwagę na klimat w nim panujący. Teraz możemy przenieść go do czterech ścian własnego mieszkania. I nie ma w tym nic trudnego, by urządzić choćby kuchnię w stylu rustykalnym. Jak? Warto zwrócić szczególną uwagę na meble kuchenne i właściwy ich dobór.

Drewno, jasność i przytulność – to główne wyznaczniki domowego  wiejskiego stylu kuchni rustykalnej. Warto postawić więc na meble wykonane z naturalnego drewna lub w jego odcieniach. Dobrze wybierać także spośród mebli barwionych na biało – w ten sposób wprowadzimy do naszego wnętrza kuchennego odrobinę ciepła i przytulności. Ale w kuchni rustykalnej nie może zabraknąć przede wszystkim dużego, masywnego stołu z naturalnego drewna. To przy nim będzie się spożywać posiłki w gronie rodzinnym, ale również będzie okazja po prostu do spędzania wspólnie czasu.

Jakie meble poleca się dodatkowo podczas tworzenia aranżacji kuchennej w stylu rustykalnym? Z pewnością warto zwrócić uwagę na meble prowansalskie dostępne w dobrych sklepach meblowych – ich wybór jest naprawdę ogromny, a przez to i inwestorzy – kupujący meble, mogą dowolnie zestawiać te meble, tworząc wyjątkowo ciekawe i jedyne w swoim rodzaju aranżacje. Ogromną zaletą mebli prowansalskich jest ich funkcjonalność oraz obecność takich form meblowych jak choćby duży, pojemny bufet, zdobnych, często przeszklonych szafek kuchennych. W nich właśnie zmieszczą się wszystkie niezbędne kuchenne bibeloty i akcesoria.